Garážová brána – funkčný a dizajnový doplnok

Štýlová garazova brana

Garážová brána má dve základné funkcie – ochranu majetku, pohodlný vstup do garáže a skrášlenie exteriéru. Je jednou z posledných vecí, ktoré treba riešiť pri novostavbe alebo rekonštrukcii.  Garazova brana je nevyhnutné zariadenie ale zároveň aj doplnok, ktorý skrášli spolu s vchodovými dverami celý dom. Pri výbere máte niekoľko možností. Každá z nich má svoje pozitíva ale je potrebné veľmi dobre zvážiť, ktorá by vyhovovala práve vám.

Druhy garážových brán

Garazova brana na mieru
Výhody modernej garážovej brány

Pri výbere garážovej brány máte niekoľko možností: krídlová, výklopná, rolovacia, sekčná alebo sekcionálna. Krídlová brána je klasika. Môže byť jedno alebo dvojkrídlová. Otvára sa väčšinou do vonkajšej strany. Pri tejto bráne treba počítať s tým, že potrebujete pred garážou ponechať voľné miesto aby sa pri parkovaní dala otvoriť. Pri výklopnej bráne tiež treba počítať s určitým  voľným miestom pred garážou aby sa dala pohodlne otvoriť. Výhodou oproti krídlovej je, že nezaberá miesto po stranách garáže, takže nezmenšuje vchod do garáže.  Rolovacia brána sa otvára zvislo hore. nezaberá takmer žiadne miesto, len  obdĺžnik, do ktorého sa roluje. Tento typ brány možno spoľahlivo namontovať na akýkoľvek otvor, bez ohľadu na to, či je vstup do garáže pravouhlý, skosený alebo s oblúkmi. Práve vďaka tejto tomuto princípu sa dá pred garážou aj v nej využiť maximálny priestor. Sekčná brána sa otvára v takzvaných sekciách. Posúva sa po konštrukcii, ktorá je podľa toho či ide o bránu otvárateľnú dohora alebo na bok umiestnená na boku garáže alebo na strope.  Aj tento typ je možné zabudovať do akéhokoľvek otvoru. Po stranách je riešené tesnenie. V prípade zabudovania automatickej jednotky je možné bránu otvárať aj z pohodlia auta bez toho aby klient vystúpil.

Farebné prevedenie garážových brán

Farebné variácie pri garážových bránach sú rôzne. Ku všetkým bránam je možné vyrobiť v rovnakej farbe vchodové aj garážové dvere. Farby sú vo vzhľade a štruktúre dreva, na nerozoznanie od reálneho dreva.  Výrobu a montáž zabezpečí odborná firma, s ktorej prácou budete určite spokojní. Pre viac informácií a zaslanie cenovej ponuky navštívte nasledujúcu internetovú adresu a dozviete sa viac: https://www.garaz-brana.sk/.

You Might Also Like