Ako vám lepenie obkladu na starý obklad uľahčí prerábku

Lepenie obkladu na stary obklad má svoj postup

Máte pred sebou rekonštrukciu kúpeľne alebo inej miestnosti, kde sa nachádzajú obklady? Radi by ste sa vyhli veľkému neporiadku, ktorý vzniká pri vysekávaní obkladov? Ak je vaša odpoveď áno, tak pre vás máme riešenie. Jedná sa o metódu lepenia nového obkladu na starý obklad. Vďaka tomuto postupu sa vyhnete vysekávaniu kachličiek, ich následnému odvážaniu a taktiež ušetríte množstvo peňazí, ktoré by bolo potrebné zaplatiť za vysekanie pôvodných kachličiek, pokiaľ by ste túto prácu nechali na majstra. Lepenie obkladu na stary obklad má skutočne mnoho výhod, vďaka ktorým rozhodnutie pre výber tohto postupu nebudete ľutovať.

Práca pre odborníka

Lepenie obkladu na stary obklad si vyžaduje zručnosti
Postup pri lepení obkladu na starý obklad

Ak ste sa rozhodli pre využitie postupu lepenia nového obkladu na starý obklad, odporúčame, aby ste tieto práce prenechali na skúseného odborníka. Či už ide o montáž obkladov na steny alebo na staré obklady, jedná sa o práce, pri ktorých môže ľahko vzniknúť mnoho komplikácií, a preto je najlepším riešením, keď sa o to postará skúsený profesionál. Pri nesprávnej manipulácii sa môžu obklady poškodiť. Taktiež sa pri neprofesionálne položených obkladoch stáva, že sú položené asymetricky, alebo sa časom začínajú uvoľňovať či praskať. Zväčša je následne potrebné, aby sa o opravu nesprávne položených obkladov postaral odborník, čo vyžaduje zaobstaranie nových materiálov. Pokiaľ chcete mať istotu, že lepenie obkladov na starý obklad alebo lepenie nových obkladov na steny prebehne bezproblémovo a prácu nebude potrebné opravovať, obráťte sa na odborníkov, ktorí majú v danej oblasti skúsenosti.

Ako prebieha lepenie obkladu na starý obklad?

Práce sa začínajú kontrolou rovnosti povrchu, na ktorý bude nový obklad nalepený. Následne prebehne kontrola pevnosti starých obkladov, kedy sa odhalia prípadné uvoľnené časti, ktoré budú odstránené. Prázdne miesta, ktoré zostali po odstránených častiach starých obkladov sú vyplnené opravnou hmotou. Ďalším krokom je vyčistenie starých obkladov, čo zabezpečí, že ďalšie nanášané vrstvy budú na danom povrchu držať pevne. Na rad prichádza nanesenie prvej vrstvy náteru, ktorý sa nechá zaschnúť a následne naň bude nanesená lepiaca zmes, na ktorú sú položené nové obklady. Poslednými krokmi sú vyplnenie škár škárovacou hmotou a vyčistenie nového obkladu. Ak ste sa rozhodli pre tento spôsob lepenia obkladov, navštívte stránku https://www.obkladame.sk//, kde nájdete odborníkov, ktorí sa o jeho realizáciu postarajú.

You Might Also Like