Pec na drevo – multifunkčný a dizajnový doplnok do akejkoľvek domácnosti

Moderná pec na drevo

Pec v interiéri kuchyne je v súčasnosti veľmi neobvyklým doplnkom. A pritom v minulosti bola súčasťou každej kuchyne. Pec dodávala to krásne teplo domova, pripravovali sa na nej všetky dobroty, ohrievala sa voda, súčasne sa piekol koláč a pod pecou sa sušili orechy alebo mokré topánky. No pec na drevo sa pomaly začína do našich kuchýň vracať. Do kuchýň v domoch prípadne do chát. Na chatách je už viac ako žiadaná a pri výstavbe alebo rekonštrukcii ju veľa investorov vyhľadáva.

Typy a umiestnenie pece na drevo

Pec na drevo do domácnosti
Využitie pece na drevo

Pec na drevo je krásnym jedinečným, dizajnovým prvkom. V súčasnosti je možné pec na drevo postaviť na mieru ako kachľovú pec, s tým, že za ňou môže byť umiestnená posteľ pre obyvateľov chaty, prípadne okolo nej vymúrané miesto na sedenie alebo odkladanie vecí. Na takejto peci môžete variť, v rúre piecť, nad rúrou v nádobe zohrievať vodu, nad ňou sušiť veci atď. Takáto kachľová pec sa dá postaviť aj v rodinnom dome. Podmienkou je komín. Ale ten je možné postaviť aj na vonkajšej strane múru pri dome. V prípade, že nechcete kachľovú pec, je možné realizovať aj klasickú pec na drevo. Pred jej kúpu starostlivo vymerajte miesto, kde ju chcete postaviť a ako je riešený komín. Ten môže byť na peciach riešený z boku, zo zadu alebo z hora. V okolí pece je potrebné umiestniť nehorľavý povrch, pretože ak vypadne z pece žeravý uhlík aby nezapálil okolie a nepoškodil podlahu.

Inštalácia pece na drevo

Pec na drevo sa opäť vracia do našich príbytkov. Je pekný, dizajnový, štýlový kúsok, ktorý je mimoriadne šetrný a polyfunkčný. Na jednom zariadení zabezpečíte dostatok tepla na ohrev miestnosti, prípravu jedla, ohrev teplej vody aj sušenie. Je to zariadenie, ktoré šetrí finančné prostriedky a skrášľuje interiér. Na nasledujúcej internetovej stránke  https://www.pece-piecky.sk/ nájdete viac informácií o peciach na drevo, o ich montáži, cenovej ponuke a podobne. Dovoz a inštaláciu zabezpečí odborná firma. Investujte do pece na drevo a táto investícia sa vám v budúcnosti niekoľkonásobne oplatí.

You Might Also Like