Záhradný altánok – čo všetko treba vybaviť?

Kvalitný záhradný altánok

Stavbou rodinného domu nikdy stavebné práce nekončia, práve naopak, zvyšujú sa, pretože dostaviavate záhradný altánok, domček, bazén čokoľvek. Aj keď sa vám možno zdá, že tieto stavby môžete stavať ako sa vám zachce, veď predsa ich staviate na svojom pozemku, ste na omyle a mohli by ste si narobiť zbytočné problémy, preto vám prinášame pár rád, ktoré by ste pri stavbe záhradného altánku mali dodržať.

Stavba záhradného altánku bez zbytočných problémov

Drevený záhradný altánok
Výhody záhradného altánku

Stavba rodinného domu nie je koniec stavebného procesu, určite nám dáte za pravdu, že rodinný dom by mal mať aj svoj altánok. Ak staviate záhradný altánok ako súčasť rodinného domu, teda realizujete to ako prístavbu k rodinnému domu, vzťahujú sa na vás iné povinnosti, ako keď staviate samostojaci záhradný altánok. Úplne iné pravidlá sa zas na vás vzťahujú, ak chcete postaviť záhradný altánok na ornej pôjde. Okrem toho, každá dedina môže mať prijaté iné pravidlá pri stavbe týchto objektov a preto je potrebné každú takúto výstavbu, či prístavbu komunikovať a konzultovať so stavebným úradom v mieste kraja, alebo príslušným úradom za danú obec. Vo všeobecnosti však platí, že pri stavbách do 25 metrov štvorcových si stačí splniť ohlasovaciu povinnosť, avšak zapamätajte si, že ide o ohlásenie zámeru stavby, nie o ohlásenie už skutkového stavu. Ak má záhradný altánok viac ako 25 metrov štvorcových, je potrebné požiadať o stavebné povolenie a takisto aj splniť všetky náležitosti, ktoré si získanie stavebného povolenia  vyžaduje. To, aké projekty budete ku stavbe záhradného altánku potrebovať, závisia aj od toho, či bude váš altánok napojený na inžinierske siete, v tom prípade budete potrebovať aj vyjadrenia príslušných inštitúcii. Na stavbu záhradného altánku, ak ho chcete využívať už počas teplých dní, si vyhraďte niekoľko mesiacov, teda mali by ste s jeho realizáciou začať už niekedy začiatkom roka.

Kvalitný záhradný altánok sa rovná dlhej životnosti a bezpečnosti

Ak ste sa rozhodli, že aj váš rodinný dom, či iný pozemok bude zdobiť záhradný altánok, v tom prípade by ste mali dbať na to, aby bol záhradný altánok vyrobený z kvalitných materiálov a za kvalitného technologického postupu, či kvalitnej montáže. Kvalitný záhradný altánok je totižto odolnejší, má dlhšiu životnosť, ale najmä je bezpečný na používanie. Ak máte záujem o kvalitný záhradný altánok, určite vám odporúčame obrátiť sa na internetové stránky spoločnosti  https://www.e-altanky.sk/.

You Might Also Like