Vhodná pracovná obuv – ako si ju vybrať správne?

Kožená pracovná obuv

Lámete si hlavu nad výberom správnej pracovnej obuvi? Nečudujeme sa vám. Jej zaradenie a značenie je veľmi mätúce – pripravte sa na množstvo tabuliek, písmen a číslic, z ktorých určite budete mať hlavu v smútku. My vám však poradíme, ako si vybrať obuv takú, v ktorej sa budú vašej chodidlá cítiť pohodlne. Pracovná obuv bude s vami tráviť väčšinu času v práci, vyberte si teda aj vy to najlepšie.

Hlavné požiadavky na pracovnú obuv

Pracovná obuv chráni aj prsty na nohách
Požiadavky na pracovnú obuv

Pracovná obuv sa stane v práci vašou neoddeliteľnou súčasťou. Budete v nej tráviť minimálne jednu tretinu z vášho dňa, preto by ste na ňu mali mať špeciálne požiadavky. Pracovná obuv by mala byť v prvom rade bezpečná a pohodlná. Bezpečná z jedného jednoduchého dôvodu – budete na pracovisku chránený. Ak budete mať správne topánky, eliminujete riziko úrazu, ktoré môže vzniknúť napríklad nesprávnym došľapom. Pohodlná obuv je tiež taká, pri ktorej nosení nemáte pocit, že vám je príliš tesná alebo pri došľape necítite prázdno či nemáte pocit, že vás niečo tlačí. Správne zvolenú pracovnú obuv  oceníte hlavne večer, keď v práci skončíte a budete si ju môcť konečne vyzuť – nebudete v nohách cítiť bolesť.

Pracovná obuv a jej špecifikácia

V závislosti od výkonu práce a pracovnej náplne existujú aj rozličné požiadavky na pracovnú obuv. Každé povolanie je iné a dnes už kúpime obuv, ktorá bude naše nohy držať v bezpečí a je prispôsobená aj podmienkam, ktoré máme na pracovisku. Špecifické sú aj požiadavky na samotnú obuv a na jej jednotlivé časti. Niektoré sa zameriavajú na podrážku, iné zase na zvršok či topánku ako takú. V prípade podrážky sa najväčšie nároky kladú na to, aby bola odolná voči prepichnutiu, pošmyknutiu či nadmernému teplu. V prípade zvršku sa špeciálne požiadavky kladú na jeho odolnosť voči tekutinám či olejom – do topánky nesmie nič preniknúť. Odolnosť topánky sa získa špeciálnou povrchovou úpravou materiálu. Okrem toho existuje aj obuv, ktorá je antistatická. Špeciálne upravená päta či oblasť v mieste členku alebo priehlavku je tiež bežnou záležitosťou. Ak chcete teda držať vašu nohu v správnej polohe, obhlianite sa práve za týmto typom obuvi. Každá obuv je výnimočná. Jej vlastnosti sú charakterizované špecifickými symbolmi označovania.

Ak aj vy hľadáte obuv, v ktorej bude vaša noha ako vo vatičke, navštívte stránku https://www.dualbp.eu/, kde nájdete množstvo zaujímavých informácií o tom, ako pri výbere postupovať. Okrem toho tu tiež nájdete aj bohatú ponuku kvalitnej pracovnej obuvi.

You Might Also Like