Stavané skrine – do každej miestnosti sa hodí niečo iné

Stavané skrine v retro štýle

Skrine na mieru sú v súčasných bytoch a domoch symbolom praktickosti. Avšak je možné ich navrhnúť tak, aby boli nielen praktické, ale aj dizajnové. Môžu byť dominantou celého priestoru a vyniknúť, alebo splynú s okolitým interiérom. Je iba na vás, pre aký typ skríň na mieru sa rozhodnete. V zásade však platí, že pri navrhovaní vzhľadu stavané skrine a rozmiestnenia priečok by ste mali uvážiť to, kde bude skriňa stáť. Poďte sa spoločne s nami pozrieť, čo sa hodí do chodby, obývačky či napríklad detskej izby. 

Stavané skrine v chodbe musia byť skutočne praktické

Stavané skrine s vešiakmi
Výber stavanej skrine podľa preferencií

Ak ste už niekedy v živote mali v chodbe skriňu, určite viete, že sa v nej častokrát nachádza všetko možné. Nie je teda určená iba na oblečenie a doplnky, ako je to napríklad v prípade stavanej skrine v spálni. Do chodby totiž zvykneme odkladať veci, ktoré chceme mať poruke, ale aj tie, ktoré využívame iba príležitostne. A tak sa môže veľmi ľahko stať, že v stavanej skrini sa nachádza nielen sezónne oblečenie, ale aj vysávač, domáce náradie, prikrývky, uteráky, lyže, lyžiarky a mnoho iných vecí. Pri navrhovaní svojej vysnívanej skrine si preto dobre premyslite, čo všetko v skrini bude. Pomôže vám to rozložiť priečky tak, aby bola skriňa čo najpraktickejšia a aby sa do nej zmestilo čo najviac vecí. Stavané skrine sú úžasné v tom, že za elegantnými posuvnými dverami je schované všetko, čo nechcete mať práve na očiach. Navyše pomáhajú domácnosti využiť každý jeden centimeter úložného priestoru. 

A čo obývačka a detská izba?

Obývačka je spoločenská miestnosť a preto si vyžaduje otvorenejší priestor. Ak uvažujete o stavaných skriniach do tejto miestnosti, odporúčame takú, ktorá priestor zútulní. Otvorené police, do ktorých môžete uložiť knihy, fotky či napríklad suveníry z dovoleniek v obývačke rozhodne nemôžu chýbať. Skriňa by zároveň mala farebne ladiť so zvyškom miestnosti. Čo sa týka detskej izby, sem sa hodí podobný typ skrine ako do chodby. Budú v nej totiž okrem oblečenia aj hračky, športové potreby a ďalšie veci. Interiér skrine by mal preto okrem priestoru na vešanie obsahovať aj mnoho poličiek a zásuviek. Ideálne stavané skrine do každej miestnosti v byte nájdete na webovej stránke https://www.vstavaneskrine.com/.

You Might Also Like