Pečený losos – doprajte si ho aspoň raz za týždeň

Pečený losos ako z reštaurácie

Uvažujete nad tým, že zaradíte do svojho jedálnička niečo skutočne zdravé? V tom prípade by to rozhodne mali byť ryby. Sú plné zdravých tukov, vitamínov, minerálov a ďalších zdraviu prospešných látok. Ryby by sme si preto mali dopriať minimálne dvakrát za týždeň. Pritom je úplne jedno, či sa rozhodnete pre sardinky v slnečnicovom oleji alebo pečenú morskú či sladkovodnú rybu. Dáme vám však malú inšpiráciu. Pečený losos je v každom prípade skvelou voľbou. Navyše je mimoriadne ľahké ho pripraviť. Tak sa poďte spoločne s nami pozrieť, ako na to. 

Zdravo a chutne

Pečený losos so zeleninou
Príprava pečeného lososa je jednoduchá

Neexistuje snáď jednoduchšia príprava, ako rybu upiecť v rúre. Pečený losos získava tepelnou úpravou svoju nezameniteľnú chuť. Uvoľňujú sa z neho totiž zdravé tuky, ktoré sú pre naše telo nevyhnutnou stavebnou jednotkou. Lososa dostanete kúpiť buď vcelku alebo krásne naporcovaného na filety. Záleží na vás, pre čo sa rozhodnete. Niekto obľubuje práve celé ryby, ktoré si potom môže sám očistiť. Iní zase naopak uprednostňujú filety, s ktorými nie je absolútne žiadna robota navyše a okrem toho sú bez kostí. Pečený losos sa pripravuje v rúre buď na plechu alebo v sklenenej mise. Môžete ho piecť na alobale alebo papieri na pečenie, ale nie je nutné ich použiť. Rybu osoľte a použite bylinky podľa vlastných chutí. K pečenému lososovi sa skvele hodí rozmarín, tymián, štipka červenej papriky, rasca, kurkuma alebo čokoľvek iné. Ak lososa iba osolíte a nepoužijete žiadne korenie, ani tak nič nepokazíte, pretože sám o sebe má výraznú chuť. Všetko je to iba o tom, čo vám chutí. 

Akú prílohu zvoliť k pečenému lososovi?

Pečený losos je skutočný gurmánsky zážitok. Zaslúži si preto chutnú prílohu. Ak držíte diétu alebo preferujete zdravší životný štýl, bude vám stačiť zeleninový šalát ochutený olivovým olejom. Pridať môžete aj balkánsky syr, kozí syr alebo syr halloumi, ktorý predtým trošku opečiete na panvici. Ak túžite po sýtejšej prílohe, v tom prípade budú pečené zemiaky pre vás to pravé orechové. Niekto uprednostňuje menej tradičné prílohy ako napríklad cestoviny, kari ryžu či hráškové pyré. Každému predsa chutí niečo iné. Hľadáte inšpiráciu, ako pripraviť pečeného lososa? V tom prípade neváhajte kliknúť na webovú stránku https://spolukstolu.podravka.sk.

You Might Also Like