Praktické a dizajnové kuchyne na mieru vytvorené podľa vašich predstáv

Moderné kuchyne na mieru

Kuchyne na mieru ponúkajú možnosť prispôsobiť si ich podľa svojich predstáv a každý voľný priestor premeniť na praktický úložný priestor. Zároveň si ju môžete vytvoriť tak, aby ste mali dostatok priestoru na pohyb a aby pôsobila vzdušne. Kuchyne na mieru s otvorenými poličkami, ktoré vidíte na obrázkoch rôznych interiérov, môžu zlákať svojou čistotou. Ak si však predstavíte kopec vecí, ktoré potrebujete niekde uložiť, zistíte, že táto voľba nie je určená pre všetkých. Pre viacčlenné domácnosti a veľké rodiny je dostatočný úložný priestor nevyhnutnosťou. Doprajte si aj menšie zásuvky, rozčleňte si veľké zásuvky deliacimi systémami. Nezabudnite ani na priestor pod stropom.

Pracovný trojuholník – praktické riešenie kuchyne na mieru

Biele kuchyne na mieru s drevom
Návrhy kuchýň na mieru – už ste si vybrali tú svoju?

Pri rozmiestnení kuchyne by ste mali zobrať do úvahy takzvaný pracovný trojuholník. V praxi to znamená rozloženie trochu komponentov na skladovanie potravín, jeho umývanie a nakoniec varenie či pečenie. Teda vhodné rozloženie chladničky,  drezu a varnej dosky či rúry. Dôležité je myslieť aj na výšku dosky. Pri vytváraní kuchyne na mieru máte tú možnosť sami si zvoliť vhodnú výšku kuchynskej linky. Pracovná doska sa štandardne osadzuje do výšky 86 cm, ktorá vyhovuje pre ľudí s výškou maximálne 175 cm. Ak by ste si chceli overiť vašu ideálnu výšku kuchynskej dosky, vyskúšajte to tak, že si pokrčíte ruky, aby tvoril pravý uhol a k tomu pridáte 10 cm, ktoré by mali tvoriť priestor medzi vašimi rukami a pracovnou doskou.

Výber materiálu

Na trhu je dostupné už množstvo rôznych materiálov, z ktorých si viete dať svoju kuchyňu vyrobiť. V ponuke sú fóliované, striekané či lakované. Rovnako si môžete vybrať, či chcete kuchyňu s vysokým leskom alebo z matného materiálu. Najdôležitejšie však pri tvorbe novej kuchyne vyberať z kvalitných materiálov a staviť na overené značky. Neinvestujte do lacných kuchýň, preplatíte ju za pár mesiacov či rokov používania. Pozornosť venujte aj výberu vhodnej pracovnej dosky. Je to najviac namáhaná a využívaná plocha v celej kuchyni. Dobrá vizualizácia pomôže aj pri plánovaní vnútorného vybavenia kuchynského nábytku. Zverte svoju novú kuchyňu do rúk profesionálov a nechajte si pripraviť kvalitný návrh kuchyne na mieru. Vytvoria optimálne využitie dispozície miesnosti a ušetria množstvo času a námahy pri jej zariaďovaní. Nájdete ich na stránke https://www.kuchynesnov.sk/.

You Might Also Like