Rekonštruujete svoj dom či byt? Murár Bratislava je tu pre vás

Murar Bratislava s dlhoročnými skúsenosťami

Idete rekonštruovať svoj dom alebo byt? Určite budete potrebovať murárske práce. Murára nepotrebujú iba tí, ktorí rekonštruujú ale aj tí, ktorí stávajú byt, dom, budovy, chaty skratka všetky obytné aj neobytné priestory. Murar Bratislava je tu pre vás, sú to profesionáli, ktorí sa vyznajú vo svojej robote. Určite by ste si mali najať firmu, ktorá vám pomôže vo všetkom a nemusíte si robiť starosti o nič. Nemali by ste sa do tejto práce púšťať sám, a už vôbec nie ak s touto prácou nemáte dostatočné skúsenosti. 

Čo všetko murár ovláda?

Murar Bratislava s dobrým tímom
Skúsenosti murára v Bratislave

Netreba asi nikomu hovoriť, že najstaršie remeslo aké existuje je remeslo murára, v dnešnej dobe študuje minimum ľudí tento odbor čo je veľká škoda, pretože záujem o murárske práce bude vždy. Vyučený murár aj so skúsenosťami nemieša len maltu a lepí ich na tehly ako si to každý predstavuje. Šikovný murár s dostatočným vzdelaním a skúsenosťami ovláda oveľa viac. Základné práce, ktoré musí murár ovládať najdôležitejšie samozrejme je, aby dodržiaval zásady bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, vypočítať spotrebu materiálu na murovanie, osadzovať okenné a dverné rámy, murovať komíny, stĺpy, krby. Ďalej by mal vedieť čítať technickú a projektovú dokumentáciu, rezať murivá na požadovanú veľkosť a tvar, pripravovať betón, potery, omietky a murársku maltu. Do práce murára patrí aj kontrolovanie rovnosť stien, zatepľovanie vonkajších fasád, budov, bytov a domov, skladanie a rozoberanie murárskeho lešenia. Okrem týchto prác murár musí ovládať aj stierkovanie, montáž sadrokartónu, znižovanie stropu, opravovanie vonkajšej a vnútornej omietky a mnoho ďalších prác. Murár musí mať ukončené odborné vzdelanie, aby mohol vykonávať túto prácu. 

Aké základné nástroje musí mať murár? 

Hladidlo- slúži na hladenie a roztieranie lepidiel, murárska lyžica – slúži na murovanie a omietanie murivá, murárska štetka, miešadlo stavebných zmesí, rohová špachtla, murárske kladivo, murárska naberačka, miešačka, vodováha. Každý murár by mal byť vybavený s pracovnými nástrojmi. Zaujíma vás cena za murárske práce? Cena za murárske práce sú rôzne, každá firma si určuje vlastné ceny, preto by ste si mali dohodnúť s firmou dopredu všetko na začiatku. Ak aj vy potrebujete murara, murári Bratislava sú tu pre vás. Nájdete ich na stránke https://www.mojmurar.sk/.

You Might Also Like