Pre všetkých kreatívnych ľudí je tu servítková technika

Servítková technika si vyžaduje fantáziu

Ste kreatívny typ človeka? Radi vyrábate vlastnoručné ozdoby alebo predmety? Tak potom je  pre vás servítková technika ako stvorená . Na začiatok si treba zaobstarať pár základných nástrojov, aby ste mohli pracovať, chuť do práce a fantáziu.  Na začiatok sa budeme venovať nástrojom a predmetom, ktoré potrebujete.

Štetce, farby, laky, lepidlá, servírky- to všetko na servítkovú techniku potrebujete

Servítková technika s nádychom diaľok
Materiál na servítkovú techniku

V prvom rade, skôr ako začnete pracovať potrebujete predmet, na ktorý budete servítkovú techniku robiť. Môže to byť napríklad drevená krabička, ktorú si budete zdobiť. Krabičky môžu byť rôznych veľkostí. Závisí len na vás, akú si zvolíte. Podľa toho na čo ju chcete používať. Pri výrobe pomocou servítkovej techniky budete potrebovať aj nožnice na vystrihnutie daného obrázka. Nie je to celkom nevyhnutnosť, ale je to lepšie ako trhať servítku, môže sa stať, že obrázok, ktorý chcete použiť, roztrhnete. Ďalšou pomôckou sú akrylové farby. Nemusíte ich používať, ak chcete zachovať pôvodnú farbu dreva. Ak si chcete farbu krabičky zmeniť, použite vysoko krycie akrylové farby. Môžu byť akejkoľvek farby, podľa toho aká sa vám hodí. V zásade platí, že ak máte tmavú akrylovú farbu , treba použiť svetlé servítky a naopak. Na bledý podklad radšej výraznejšie farby. Farbu treba naniesť štetcom. Tie sú pri servítkovej technike dôležitým prvkom. Väčšinou majú syntetické vlasy, sú veľmi mäkké a nezanechávajú ryhy a stopy po štetinách. Tiež sa dajú použiť aj penové štetce, s tými však treba už mať väčšie skúsenosti. Pri servítkovej technike ďalej potrebujete lepidlo. Tie sú vyrobené na vodnej báze, sú bez zápachu a netoxické. Sú určené na drevo, sklo, textil alebo rôzne iné povrchy. Lepidlo sa používa na prilepenie servítky. Finálnu úpravu dosiahnete pomocou laku. Podľa vášho vkusu si môžete vybrať medzi lesklým alebo matným lakom, podľa toho, čo sa vám viac páči. No a v neposlednom rade potrebujete servítky. Tie môžu byť akékoľvek, s akýmkoľvek vzorom. Je jedno či budú dvojvrstvové alebo viacvrstvové, pri servítkovej technike sa aj tak vždy používa iba posledná , vrchná časť. Ak už máte všetko nakúpené a pripravené, môžete začať.

Servítková technika v každom kúte domu

Servítkovou technikou si môžete vyzdobiť rôzne predmety v rôznych častiach domu. Napríklad stoličku v kuchyni, kvetináč na terase či šperkovnicu v spálni. Viac inšpirácií nájdete na https://www.tvojeharmony.sk/.

You Might Also Like