Kotly na drevo vám vedia zabezpečiť aj pocit teplých nôh

Moderné kotly na drevo

Vykurovanie domu akýmkoľvek spôsobom je jedna zo základných vecí, ktoré potrebujete k tomu, aby vaša domácnosť fungovala. Je jedno či používate kotly na drevo, plynové kotly alebo elektrické, pre každého člena vašej domácnosti je podstatné, že v zimných mesiacoch ,ale aj v tých prechodných máte doma teplo.

Kotly na drevo a podlahové kúrenie

Kotly na drevo majú mnoho výhod
Starostlivosť o kotol na drevo

V dnešnej dobe už takmer každá novostavba má vo svojej výbave podlahové kúrenie. Kedysi sa používali klasické radiátory, no tie postupom času zanikajú. Zväčša preto, že sú menej estetické ako podlahové kúrenie, ktoré je zabudované v podlahe. V tejto časti sa zameriame na podlahové kúrenie, ktoré je napojené na kotly na drevo, resp. na kotly na tuhé palivo, čo môžu byť aj brikety, pelety a podobne. Kotly na drevo sú vstavané tak, aby dokázali zo seba vydať čo najväčšie teplo, čiže voda v kotli je veľmi horúca. Aby sa kotly na drevo neničili, nezanášali je potrebné, aby kotol bol vyhrievaný na veľmi vysokú teplotu. Podlahové kúrenie je však prispôsobené  však na menšie teploty. Preto je medzi kotlami na drevo a podlahovým kúrením potrebné vložiť nejaký medzikus, ktorý nám zabezpečí , aby sa neničil ani kotol ani podlahové kúrenie. Je to aj z toho dôvodu, aby podlaha nebola príliš horúca a dalo sa pohodlne po nej kráčať a aby dostatočne príjemne vykúrila celý objekt alebo miestnosť. Keďže voda z kotla na drevo je príliš horúca na zmiešavanie, resp. reguláciu teploty vody slúži takzvaná akumulačná nádrž. Tu sa voda aj ochladí aj sa dá použiť ako zásobáreň vody. Veľmi zjednodušene povedané ako sa dá pripojiť podlahové kúrenie na kotly na drevo. Podlahové kúrenie je možné pripojiť na iné typy kotla, avšak všetko záleží od toho , ktorý typ kotla vám vyhovuje.

Kotly na drevo a zásoba drevo

V dnešnej dobe väčšina ľudí vidí nevýhodu používania kotlov na drevo v tom, že potrebujú priestor , kde je nutné skladovať drevo. Kotly na drevo na rozdiel napríklad od plynových by mali byť umiestnené vo väčšej miestnosti, kde bude uložená aj dostatočná zásoba dreva. Avšak pri výbere kúrenia, či už plynového , kotlov na drevo alebo akékoľvek iné tuhé palivo treba dbať aj na cenu a investovať s rozumom.

Viac informácií o vykurovaní nájdete na stránke http://vykurovanie24.sk/.

You Might Also Like