Dámske kabáty predstavujú neoddeliteľnú súčasť ženského šatníka

Trendové aj klasické dámske kabáty

V zimných mesiacoch budete na potulky svetom potrebovať kvalitnú bundu. Avšak čo tak namiesto bundy vyskúšať kabát? Nezáleží na tom, z akého materiálu je zhotovený, v prvom rade by mal byť kvalitný a chrániť proti chladu. Dnes už na trhu nájdeme množstvo kabátov, či už na internete alebo v kamenných obchodoch. Ak si aj vy túžite tento rok váš šatník obohatiť nejakým nevšedným kúskom, prečo nevyskúšať napríklad dámske kabáty?

Prečo dať zimnému kabátu zelenú?

Dámske kabáty na prechádzku mestom
Elegantný dámsky kabát v žiarivej farbe

Mať v šatníku aspoň jeden elegantný kúsok, ktorý nás v sychravom počasí zahreje je dôležité. Dámske kabáty boli v móde už niekoľko desiatok rokov späť. V minulosti sa však kabáty šili tak, aby zakryli čo najviac – najčastejšie ich dĺžka siahala až po kolená. V tomto období predstavovali dámske kabáty vrchol ženského vkusu. Dnes sa však väčšinou stretneme s kabátmi, ktoré siahajú len tesne pod pás. Predstavujú zaujímavý prvok, pomocou ktorého oživíte váš outfit či už pri návšteve spoločenských udalostí alebo len pri vychádzke do mesta.

Základné strihy dámskych kabátov

Dámske kabáty sa vyrábajú z rôznych materiálov a rôznych strihoch. Medzi tie najpoužívanejšie patria:

  • rovný strih: je po celej svojej dĺžke rovnaký. V takomto strihu vyniknú ženy so štíhlymi postavami – vynikne tak postava. Výborne sa hodí v kombinácii s opaskom, ktorý vás v páse stiahne a vaša štíhla postava tak zaujme na prvý pohľad. Tento strih sa neodporúča ženám, ktoré majú drobné nedostatky krásy – napríklad väčšie bruško, širšie ramená či širšie boky. Môže sa stať, že vás tento strih opticky rozšíri.
  • asymetrický strih: je charakteristický tým, že je v rôznej šírke. Je vhodný hlavne pre tie typy postáv, ktoré nie sú úplne dokonalé – používa sa na zakrytie problémových partií. Vďaka rozšíreniu od oblasti pása smerom nadol budú v tomto strihu vyzerať ženy so širšími bokmi či väčším bruškom chudšie.
  • oversized kabáty: sú veľkým hitom súčasnosti. Dnes je moderné prakticky všetko, čo spadá do kategórie oversized. Vo voľnom preklade možno tento strih charakterizovať ako nadmerný či nariasený. Nespornou výhodou takéhoto druhu je to, že sa už nemusíte obávať, koľko vrstiev si pod kabát budete môcť obliecť – množstvo tričiek alebo svetrov je neobmedzený. Kombinujte ho však len s úzkym oblečením – vášmu outfitu bude bohato stačiť len jeden jediný oversized kus oblečenia.

Elegantné dámske kabáty

Chcete si zadovážiť nový dámsky kabát alebo bundu, ktorá vás dokonale ochráni pred zimou? Na stránke www.glashgirl.sk nájdete ponuku dámskych zimných kabátov za prijateľné ceny. Možno vás na tejto stránke tiež zaujme veľká ponuka rôznych druhov dámskeho oblečenia a doplnkov.

You Might Also Like