Váš domáci kancelársky stôl nemusí byť vôbec fádny!

Kancelársky stôl s komodou

Pracovať z domu má obrovské množstvo výhod, ktoré vidia najmä tí, ktorí sú celé dni zatvorení v open space kanceláriách a iba ťažko sa medzi toľkými kolegami dokážu sústrediť na vlastnú prácu. Tí, ktorí z pohodlia domova naozaj pracujú, si určite pochvaľujú, avšak nezaprú, že im niekedy chýba ten prirodzený ľudský a kolegiálny kontakt. Práca z kancelárie a práca z domu má nepochybne svoje výhody i nevýhody, no na to, aby ste z domu mohli pracovať naozaj efektívne, potrebujete svoju kanceláriu, prinajmenšom však vlastný kancelársky stôl. Poďte sa spoločne s nami pozrieť na to, prečo je kancelársky stôl nevyhnutnosťou a čo všetko by na ňom nemalo chýbať. 

Vlastná kancelária versus vlastný kancelársky stôl

Na kancelársky stôl patrí aj počítač
Potreby na kancelárskom stole

Vlastná kancelária je snom mnohých tých, ktorí pracujú priamo z domu. Nie všetci však majú také možnosti, aby si mohli doma zriadiť kanceláriu. Na to je potrebná jedna celá, najlepšie nepriechodná miestnosť, kde sa zatvoríte vtedy, keď potrebujete pracovať. Tým šťastnejším, ktorí takúto možnosť majú, gratulujeme. Ostatní sa však musia uspokojiť s priestorom ukrojeným buď z obývacej izby alebo spálne, ktorý využijú ako pracovný kútik a podľa toho ho aj zariadia. Upozorňujeme, že je naozaj nevhodné zamieňať si posteľ alebo gauč s kancelárskym stolom. Je to najmä z toho dôvodu, že pri práci potrebujete sedieť v polohe, ktorá lahodí vašej chrbtici, čo rozhodne pri sedení či dokonca ležaní na gauči alebo v posteli nehrozí. Kancelársky stôl umiestnite tam, kde sa vám bude najlepšie pracovať. 

Čo by ste mali mať vždy poruke na kancelárskom stole?

To samozrejme závisí od toho, čo ku svojej práci potrebujete. Mnohým stačí notebook a telefón, iní zase okrem týchto základných vecí potrebujú tiež hŕbu papierov. Od týchto faktorov by sa mala odvíjať aj veľkosť vášho kancelárskeho stola. Dbajte na to, aby ste mali vždy poruke rôzne kancelárske pomôcky. Ak nechcete od práce neustále odbiehať, na svoj kancelársky stôl si umiestnite pohár s vodou, čajom či kávou a niečo malé na zahryznutie. Váš domáci kancelársky stôl môže byť pokojne vyzdobený útulnejšie ako ten v skutočnej kancelárii. Svetielka, fotky, spomienkové predmety, tým všetkým sa môžete obklopiť za predpokladu, že vás tieto veci nebudú príliš odpútavať od práce.

Hľadáte svoj vysnívaný kancelársky stôl? Na webovej stránke https://worklife.sk/ ho určite nájdete!

You Might Also Like