Svietidlá, neoddeliteľná súčasť domácnosti

Svietidlá s prúžkami

Pri stavbe domu, alebo pri rekonštrukcii domu, či bytu často musíme myslieť na mnoho vecí, čo je úplne normálne, a pri tom sústredení sa na veľké množstvo vecí sa môže stať, že tak trochu zabúdate na svietidlá. Svietidlá sú pre vašu domácnosť veľmi dôležité, pretože prinášajú svetlo do vášho domova. Ide o umelé svetlo, pri ktorom je potrebné rozmýšľať, kde aké svetlo umiestnite, aby správne na vás v danej miestnosti vplývalo. V tomto článku si priblížime, v akej miestnosti by ste mali ostrejšie svetlo a v akej práve miernejšie svetlo.

Krok po kroku po svietidlách

Svietidlá do chodby aj spálne
Výber svietidiel podľa typu miestnosti

V tejto časti článku si prejdeme miestnosťami tak, ako ich vo väčšine prípadov používame dennodenne. Zvoní budík a vy vstávate do práce, do školy alebo kdekoľvek. Vašou prvou cestou je pravdepodobne kuchyňa kde sebe a svojej rodine pripravujete raňajky. Svietidlá v kuchyni by maloi byť ostrejšie ráno, aby vás donútili sa prebrať, v jedálenskej časti je mať dobré tlmené svetlo, pri ktorom sa dokážete uvoľniť a cítiť príjemne, a presne tak by ste sa pri jedení mali cítiť. Vaša ďalšia cesta pokračuje do kúpeľne, kde je tiež potrebné ostré svetlo, aby vás pri úkonoch v kúpeľni prebralo a aby ste sa rýchlejšie naštartovali do nového dňa. Ďalšou miestnosťou, v ktorej trávite čas počas dňa je obývačka. V tomto priestore by ste mali mať svetlo aj tlmené, ktoré vás donúti odpočívať a oddychovať, ale aj svetlo ostrejšie, ktoré viete využiť napríklad popri práci, či návšteve. V detských izbách je tiež potrebné mať aj svetlo ostrejšie, pre vyššiu sústredenosť a svetlo tlmenejšie pre odpočinok. Do spálne je vhodné zvoliť tlmené svetlo, v spálni sa od nepamäti spí a k tomu vám tlmene svetlo najviac pomôže, pretože navodí príjemnú, harmonickú atmosféru.

Veľká, malá, ale hlavne kvalitná!

Čo je však veľmi dôležité je kvalita, ktorú určite svietidlá musia mať. Svietidlá, ktoré sú vyrobené z kvalitných materiálov a za kvalitného výrobného procesu majú dlhšiu životnosť, sú bezpečnejšie,  ale hlavne majú všetky náležitostí, ktoré musia obsahovať a  vy ich môžete dlhodobo využívať bez akéhokoľvek strachu, či poškodenia. Ak máte záujem o kvalitné svietidlá, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti http://www.legrand.sk/.

You Might Also Like