Prístrešok na auto – áno či nie?

Dizajnový prístrešok na auto

Pri riešení okolia rodinného domu by sme nemali zabúdať na štvorkolesových členov rodiny a nájsť im vhodné miesto, na ktorom vás budú čakať vždy pripravení vyraziť na cestu. Pred samotnou výstavbou je potrebné dobre zvážiť, či im poskytnete len strechu nad kapotu alebo im doprajete murované vyhrievané samostatné státie v garáži. Každá voľba má svoje pre a proti. Najmä z ekonomických dôvodov sa čoraz viac používajú takzvané prístrešky. Aké výhody má prístrešok na auto a na čo si dať pozor pri jeho plánovaní? 

Výhody a nevýhody prístrešku na auto

Kvalitný prístrešok na auto
Montáž či stavba prístrešku na auto

Bezpochyby najväčšou výhodou prístrešku je jeho cena. Oproti garáži je pochopiteľne nepomerne nižšia. Prístrešky na auto sa vyznačujú aj veľmi jednoduchou konštrukciou, čo so sebou prináša ďalšiu výhodu, ktorou je rýchla realizácia resp. výstavba prístrešku. V prístrešku automobil nie je vystavený prudkým zmenám teploty. Prechodom z vykurovanej garáže do mínusových teplôt a naopak často dochádza ku kondenzácií vodnej pary. Pri prístrešku sa toto nestáva, navyše okolo auta vždy prídu vzduch, takže rýchlejšie uschne – to zase napomáha chrániť ho pred hrdzavením. Aj keď prístrešok neochráni automobil pred počasím 100 %, dobre poslúži ako základná ochrana pred dažďom, snehom  aj letným prehrievaním vozidla. Nezabezpečí však to, aby ste v zime nastupovali do vyhriateho auta a nemuseli dávať dole námrazu. Nevýhodou oproti garáži je tiež nižšia bezpečnosť a chýbajúce úložné priestory, ktoré by ste garážou získali. V poslednom čase sa veľakrát môžete stretnúť s prístreškami, ktoré sú spojené s malým skladom náradia, práve z dôvodu získania úložných priestorov. 

Ako si vybrať prístrešok pre auto?

Na trhu je na výber množstvo rôznych typov prístreškov, ktoré sa od seba líšia materiálom aj dizajnom. Pri výbere dreveného prístrešku musíte myslieť hneď od začiatku aj na základy. Poväčšine bývajú využívané betónové pätky, do ktorých sa ukotvia kovové konzoly na osadenie stĺpov. Plocha, ktorá sa nachádza medzi pätkami sa vyplní zámkovou dlažbou alebo zasype štrkom. Ak hľadáte dlhú životnosť a minimálnu údržbu, siahnite po oceľovej konštrukcii. Oceľové prístrešky sú vyrobené z kvalitnej ocele, ktorá odoláva času aj nepriaznivým meteorologickým podmienkam. Ich montáž zaberie zopár dní. Vyberte si z ponuky kvalitných prístreškov na auto, ktoré vám namontuju šikovní majstri s bohatými skúsenosťami. Širokú ponuku prístreškov naájte na stránke https://www.top-pristresky.sk/.

You Might Also Like