Ako vybrať kvalitné podbitie strechy?

Cenovo dostupné podbitie strechy

Pri stavbe rodinného domu müslime poväčšine nielen na funkčné riešenia, ale keďže je to poväčšine len raz v živote, rodinný dom by mal lahodiť oku. Preto neustále venujeme toľko pozornosti vyberaniu, čítaniu referencií, ladeniu materiálov. A to nielen vnútorného vybavenia, ale aj vonkajšieho vzhľadu domu. Podbitie strechy je rovnako nielen funkčnou záležitosťou, ale najmä preto, že je to výrazný vonkajší prvok, je potrebné pri výbere zamerať sa aj na jeho vizuálnu časť. Všetko závisí od typu stavby. Asi málokto by so záľubou pozeral na krásny dokonalý drevodom, ktorý by mal plastové podbitie strechy. Veľkou výhodou je využiť vizualizáciu a pri podbití strechy dať dôraz na to, aby pekne ladilo s fasádou, farbou okien a typom stavby. Na čo myslieť pri voľbe podbitia a aké možnosti ponúka trh? 

Aké sú možnosti podbitia strechy?

Odborné podbitie strechy
Pomoc pri podbití strechy

Pri výbere podbitie strechy všetci hľadajú to najlepšie riešenie pre ich nehnuteľnosť. Ideálne bezúdržbové, kvalitné a v dostupnej cenovej relácií. Pri výbere podbitia strechy máte možnosť vybrať si zo štyroch základných možností, a to je drevo, plast a omietnuté podbitie. Pri podbití drevenými doskami veľmi jednoducho dosiahnete vidiecky a prírodný vzhľad nehnuteľnosti. Drevo je nesmrteľný a vždy veľmi žiadaný dekor, ktorý nielen dobre vyzerá, ale veľmi dobre sa s ním aj pracuje. Nevýhodou dreva je potreba údržby a jeho citlivosť na počasie. Na trhu nájdete rôzne dekory dreva, s rôznymi kresbami, rôzne cenové úrovne a zároveň aj rozdielnou dĺžkou životnosti. O životnosti vo veľkej miere rozhoduje aj kvalita vrchného ochranného náteru. Obľúbené omietané podbitie sa využíva najmä pre domy v mestskom prostredí. Poväčšine podbitie korešponduje s farbou omietky fasády celého domu. Podklad pri takomto podbití môže byť OSB dosky ale aj iné materiály. Výsledný efekt sa dosiahne práve nanesením omietky. Jeho príprava je síce náročnejšia, ale odmenou pri takomto podbití vám bude takmer bezúdržbové užívanie. Plechové podbitie strechy v porovnaní s dreveným podbitím prináša zvýšenú odolnosť a takmer nulové požiadavky na údržbu a najmä atraktívnu cenu. V dobrom stave vám môže slúžiť aj viac ako 50 rokov. V porovnaní s omietnutým podbitím presvedčí menej právnym a časovo najnáročnejším vyhotovením. 

Podbitie strechy zverte do rúk majstrov

Potrebujete pomôcť s výberom vhodného riešenia a vyhotovením kvalitného podbitia strechy? Potom ste tu správne. Skúsených majstrov s dlhoročnými skúsenosťami a dobrými referenciami nájdete na stránke: https://www.dobra-strecha.sk/.

You Might Also Like