Pri výbere bezpečnostných dverí dbajte na kvalitu

Bezpečnostné dvere do exteriéru

Každá nehnuteľnosť, či sa už jedná o byt, dom, priemyselnú budovu alebo podnikateľský objekt alebo prevádzku si zaslúži byť chránená kvalitnými bezpečnostnými dverami, ktoré keď za sebou zamkneme, majú byť spoľahlivou ochranou nášho majetku. Preto by ste nemali pri výbere bezpečnostných dverí šetriť a staviť na kvalitu nielen na čo najvýhodnejšiu cenu. Iba tak budú bezpečnostné dvere účinné.

Aké výhody vám ponúkajú bezpečnostné dvere?

Bezpečnostné dvere a ich cena
Ochrana majetku s bezpečnostnými dverami

Kvalitné bezpečnostné dvere musia byť v prvom rade certifikované, aby spĺňali všetky bezpečnostné normy a predpisy. Taktiež je dôležité aby bol zaistený záručný a pozáručný servis v prípade vymknutia alebo poruchy. Tie správne bezpečnostné dvere ochránia vašu nehnuteľnosť pred všetkými nepriaznivými vplyvmi. Okrem bezpečnosti a ochrane pred vlámaním do objektu, takéto dvere vás ochránia aj pred prachom a hlukom z vonkajšieho prostredia. Samozrejme, musia byť aj protipožiarne, aby v prípade požiaru čo najviac ochránili dom či byt. Čo sa týka dizajnu, na trhu je výber množstvo povrchových úprav, ktoré vyzerajú na nerozoznanie od klasických dverí. Dôležitým prvkom je dôsledná inštalácia bezpečnostnej zárubne a následne krídla dverí, ktoré sa skladá z oceľových platní, medzi ktorými je protipožiarna a izolačná výplň.

Bezpečnostná trieda je najdôležitejším kritériom

Pri výbere sa riaďte stupňom bezpečnostnej triedy, ktorá ako jediné kritérium vyjadruje odolnosť bezpečnostných dverí. U nás existujú štyri bezpečnostné triedy, ktoré sú certifikované a každá jedna trieda je certifikovaná. Pričom platí, že čím vyššia bezpečnostná trieda, tým sú dvere odolnejšie a spoľahlivejšie. Mnohí sa domnievajú, že bezpečnosť dverí je daná počtom uzamykacích bodov, no nie je to vonkoncom pravda. Práve naopak, pokiaľ je krídlo dverí labilnejšie, potrebuje tým viac uzamykacích bodov. Taktiež sa vám neoplatí šetriť na zárubni, nemali by ste preto nechávať pôvodnú zárubňu ale vždy si nechať namontovať novú, pretože musí byť dokonale tesná s dverami. Pánty na starej zárubni by sa mohli po čase znehodnotiť ťažkým krídlom nových bezpečnostných dverí. Prah dverí musí ladiť so zárubňou a dverami, je to aj hlavný prvok pre uzamykacie body v podlahe. Kúpa bezpečnostných dverí si vyžaduje ten správny výber, aby sa vám investícia vyplatila a budete s dverami spokojní po dlhú dobu. Keďže sa jedná  o produkt, ktorý je vysoko špecializovaný, oplatí sa vám nechať si poradiť od odbornej firmy, ktorá má bohaté skúsenosti. Ak sa neviete rozhodnúť, kliknite na https://www.rolkom.sk

You Might Also Like