Krbová vložka a jej výber nie je žiadna veda

Cenovo dostupná krbová vložka

Začali ste výberom krbovej vložky a zistili ste, že to nie je úplne také jednoduché, ako ste si mysleli? Áno, výber správnej krbovej vložky sa môže zdať byť úplná španielska dolina, ale my vám poradíme ako si výber zjednodušiť. Poďte s nami pokračovať v tomto článku a my vám ukážeme aká krbová vložka je pre vás najvhodnejšia.

Čo treba vedieť, ak chcete mať krb?

Krbová vložka má svoje výhody
Ako spoznať kvalitnú krbovú vložku?

Pred samotnou voľbou krbu je potrebné si zodpovedať viacero otázok, no najhlavnejšími dvoma otázkami sú, čo chcete vykúriť krbom a a aký priestor viete krbu ponúknuť. Ak chcete aby vám krbová vložka vykúrila celý rodinný dom, alebo väčšiu časť domu, potom jej budete musieť vyčleniť väčší priestor, pretože logicky musí byť väčšia ako krbová vložka, ktorá má vykúriť len jednu miestnosť a má plniť skôr tú príjemnú funkciu oproti funkcii vykurovacej. Krbová vložka závisí aj od toho, do akej strany ju chcete otvárať, či celkovo ako chcete do nej drevo vlladať. Toto sú skôr také estetické záležitosti, avšak, je potrebné na ne poznať odpovede, aby ste vedeli aký typ krbovej vložky si vybrať z hľadiska funkčnosti a výhrevných vlastností. So zodpovedaním týchto dvoch otázok si výrazne zjednodušujete proces výberu krbových vložiek.

Krbová vložka – akumulačná, alebo teplovzdušná?

Ak teda poznáte odpovede na predchádzajúce otázky, poďme sa pozrieť aký je hlavný rozdiel medzi akumulačnou a teplovzdušnou krbovou vložkou. Tieto dva typy sú tými najvyhľadávanejšími typmi krbových vložiek. Hlavný rozdiel medzi týmito vložkami je v tom, že akumulačná krbová vložka udržuje dlhšie teplo v miestnosti a to vďaka tomu, že jej obkladanie a uloženie je iné, a tým pádom drží dlhšie v miestnosti teplo. Teda ak chcete krb na občasné vykúrenie miestnosti, je vhodnejšou alternatívou ako teplovzdušná krbová vložka, ktorá zas má výduchy a teplo z nej viete dostať aj do iných miestností. Nezabúdajte však na to najhlavnejšie pravidlo pri výbere krbových vložiek, a to to, že samotná realizácia krbových vložiek musí byť odborná a kvalitná, aby používanie krbu bolo plne bezpečné. Ak máte záujem o kvalitné krbové vložky, obráťte sa nahttps://www.krb-vlozky.sk/.

You Might Also Like