Má elektroinštalácia bytu záruku?

Bytová elektroinštalácia a jej komponenty

Ak sa jedna o elektroinštaláciu , netreba nič zanedbať a nechať to na kvalifikovaných elektrikárov a nie na hocikoho. Je to veľmi dôležité aby ste elektroinštaláciu riešili s odborníkom, ktorý vám bude vedieť poradiť. Výmena bytovej elektroinštalácie nie je povinná a nikde nie je dané za akú dobu je potrebné ju vymeniť. Niektorí odborníci odporúčajú vymeniť za 25,30 rokov no iní tvrdia, že stačí za 50 rokov. Je to na každého z vás kedy sa rozhodnete ju vymeniť. No ak bývate v byte vyše 25 rokov alebo ste kúpili byt starý 25 rokov mali by ste zvážiť revíziu bytovej elektroinštalácie ak sa počas týchto 25 rokov nebola vykonaná. Na základe  revízie budete vedieť, má byť bytová elektroinštalácia vymenená.

Kedy je potrebná výmena elektroinštalácie?

Bytová elektroinštalácia má svoje zásady
Výmena bytovej elektroinštalácie

Ak ste si všimli, že sa vám v zásuvkách iskrí alebo vám vyhadzuje poistky mali by ste zavolať elektrikára, ktorý sa vám na elektroinštaláciu pozrie a on už usúdi či je potreba výmena alebo stačí oprava. Výmena bytovej  elektroinštalácie  je nevyhnutná aj keď nemáte problémy no máte ju už príliš dlho, každým rokom mame viac a viac zariadení a nové technológie, ktoré využívajú elektrickú energiu čiže sú tieto staršie elektroinštalácie viac a viac zaťažené. Pri preťažení elektroinštalácie môže dôjsť k vyhoreniu poistiek a aj k požiaru. 

Výmena alebo rekonštrukcia elektroinštalácie? 

Je úplne jedno či sa rozhodnete pre výmenu alebo rekonštrukciu lebo v obidvoch prípadoch bude nutne sekanie stien a omietanie. Kompletná výmena bytovej elektroinštalácie je nákladnejšia no bezpečnejšia. Výmena alebo rekonštrukcia trvá približne 1 až 2 týždňov, a to preto, že tu nejde len o demontáž starej elektroinštalácie ale aj o sekanie stien, kompletná výmena všetkých káblov, búracie práce a úprava celého bytu. Výmena bytovej elektroinštalácie má 2 fázy, prvá fáza je demontáž a to kompletne odstránenie starých káblov, zásuviek. Búracie práce, sekanie stien. Druhou fázou je inštalácia nových elektrických prvkov. Cena kompletnej výmene bytovej elektroinštalácie alebo rekonštrukcia sa nedá ani uhádnuť lebo sa pohybujú rôzne každá firma má svoju vlastnú cenu. No ak ste sa rozhodli o výmenu alebo rekonštrukciu pozrite si stránku https://www.i-elektrikar.sk/  kde vám ochotne pomôžu.

You Might Also Like